Сега е точно : Maј 31st, 2024, 1:59 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2005, 5:28 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
nigga, cops, brothers, two shots, smokin weed, homies.. текстов е многу во баш како што си ја именувал песната, во таков стил. Ми изгледа малце fake. Како сите рими да ми се познати од различни песни. И стварно не сваќам што е финтава со црнциве, куршумите, цајканите ? Луѓе, Македонија не е brooklyn! Освестете се :) А да не зборам за OG - твој nick/user/прекар или како сакаш наречи го кој е исто така плагијат. Баш ме интересира, дај напиши некој од твоите македонски текстови. Ова е мое персонално мислење.

Поздрав


_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2005, 9:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 15th, 2005, 8:13 pm
Мислења: 294
nekoj e pod silno vlijanie na 2pac!ili Outlawz,Geto Boys ...

_________________
Raw Represent


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Текстови - Lyrics
ТемаИспратено: Декември 8th, 2005, 10:27 am 
Отсутен

Регистриран: Авдуст 8th, 2005, 11:18 am
Мислења: 3
kradis kuce edno .....c c c c c c ....stram za rapot e ova be og nemoj da kradis tekstovi ... respect do site


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Текстови - Lyrics
ТемаИспратено: Декември 8th, 2005, 1:50 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 27th, 2004, 8:46 pm
Мислења: 357
Локација: Tetovo-Ajducko Maalo
RemoMan Напиша:
kradis kuce edno .....c c c c c c ....stram za rapot e ova be og nemoj da kradis tekstovi ... respect do site


:)

vo gornite postovi ce procitas deka covekot veli deka e negova a ako on nas ne laze neka znae deka nikogo ne izlazal se laze samiot sebesi.


P.S. Do OG:
Ako ti si ja napisal BRAVO!!!
Ako si ja ukral ce te plesnam po GAZOT!!!
:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 8th, 2005, 1:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 6th, 2005, 11:31 pm
Мислења: 10
Локација: Bitola
ova ne e plagijat ova e licno moe delo obicno ne pisam angliski ama ete mi velea i ja napisav pesnata ne kradam liriki a za tie so neznat OG=ORIGINAL GANGSTA

_________________
It aint where ya from it's where ya @ homies.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 8th, 2005, 4:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 30th, 2004, 10:26 pm
Мислења: 115
OG Напиша:
ova ne e plagijat ova e licno moe delo obicno ne pisam angliski ama ete mi velea i ja napisav pesnata ne kradam liriki a za tie so neznat OG=ORIGINAL GANGSTA


A od kaj ti ORIGINAL GANGSTA ?? :roll: So e tolku GANGSTA vo tvojot zivot.. ??? Ko so Mitko kaza .. OVA NE E BROOKLYN !! Wake up .. or just .. GET A FUCKING LIFE dude ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 8th, 2005, 7:20 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
c c c c.... Abe citam, i ne mozam da se iznacudam, zimi se. Ne donesuvajte nekoj bezveza odluki, deka deckoto kradel liriki, i takvi slicni sranja... Jas licno go znam, i znam za so e sposoben coekot, i kolku e sposoben, a mozam da recam deka go biva za piesnje. Interesno mi e, so sekogas enkoj koa ke napisi angliska pesna, dobiva ostri kritiki kako: Plagijat e ova, ne znam so ne znam kako, kradena e , ne cini... Ako pocnam taka za makedonskite pesni da davam komentari, togas mozi da recam deka site makedonski pesni se sranje, i deka vo site pesni se vrtat istite raboti, i istite rimi... ama ne e to to... by the way, i jas imam napisano edna angliska pesna, i namerno ke ja stavam na forumov za da vidam so kako ke mi ja iskritikuvate. Pisena e letoto, ko bev na odmor, i nitu na kraj pamet sum nemal namera da kradam od nekoja druga pesna... A za tie so tolku ostro gi kritikuvaat angliskite pesni, ili pojma nemaat od angliskiot, ne znaat za so se zbori vo pesnata, ili deka ne mozat tie da napisat pesna poso ne znaat angliski, zaviduvaat i serat nasegde... Ova e moe licno mislenje, znam deka nekoj ke se isprovocira, ama sekogas si kazvam to so mi e na dusa. Ajt, peace! i cekam komentari za mojata pesna

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 8th, 2005, 7:47 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
i jas imam text na angleski napisano pa zainat ne go stavam na forum. a zaebi ti toa sto vikas procitaj go textov uste ednas i osvesti se i ti i on, ova sto e napisano nema 1% zosto ne e ova amerika. ne se zamaram vise na ovaa tema .

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 8th, 2005, 11:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 6th, 2005, 11:31 pm
Мислења: 10
Локација: Bitola
Brat mozi ne e ova Brooklyn mozi ne e Amerika ova e Makedonija taka. A koj rece deka e Brooklyn??? Mene mi tekna da si napisam pesna na Angliski za zivotot vo Brooklyn oti jas gi svakam brakata vo Amerika i znam kako mu e niv i vo pesnata go kazvam to za tie so neznat kako mu e. I neznam so vi e tolku tesko da svatite deka pesnata e licno moja. Jas vo zivotot nemam kradeno liriki i nemam zosto da kradam. To so mi lezi na srce za to pisam najpoke, a vo slucajot e to so se desava vo Amerika vo getoto. Vi kazav deka ne pisam mnogu Angliski pesni eve ova samo taka mi tekna da ja napisam oti mi odi Angliskiot i sakaja da mu izrecitiram nesto. I ko ja napisav si rekov daj ke ja napisam na forumot, mozi ke mu se bendisa na nekoj, neznaev deka tolku kritiki ke ima, neznam oti ako e nesto Anglisko odma mislite deka e kradeno. Tolku od mene sea vie so sakte mislete vasa rabota. Respect to all. I Outlaw fala ti brat mnogu ti me svakas i mnogu te postovam i tovojata Lirika e super brat. Peace.

_________________
It aint where ya from it's where ya @ homies.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2005, 1:35 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
OG Напиша:
Mene mi tekna da si napisam pesna na Angliski za zivotot vo Brooklyn oti jas gi svakam brakata vo Amerika i znam kako mu e niv i vo pesnata go kazvam to za tie so neznat kako mu e.


sto se zamarash za nivniot zivot da ni go opishesh? mislam deka povekjeto od lugjevo znaat odprilika kako ziveat crncite vo brooklyn-geto... vo rap treba da ja opishesh tvojata okolina, tvojata realnost sto ja ziveesh i trpish, a ne tugja.

OG - Original Gangsta? poznato mi e, ali ne si ti toj


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап