Сега е точно : Декември 10th, 2023, 2:05 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 7:54 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ghostface Напиша:
па ти што не го напишеш , од 3 строфи 4 не разбирам


Дека не ми треба мене , тебе ти треба.


_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 30th, 2008, 8:46 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Брус:

Греен Аут , што сакате забава римите наши
ве прави да движите глави со малите рапави
грла алкохоли вадите тера ве тера на скокови
паники карики , намали темпо , па повели навратив
взаборав стави ги трагите потопи ги замени фразите
некого згазен го правам и радо ( ? ) се навалив
промени 4инам понатака доаѓам фрлајќи шурикен
како на полето бојно , со напади навали
шабанот падна на патот и збор што не беше кажал на старт
барајќи војна ( ? ) како разоноди ( ? ) ......
кога битката заврши К
сега се зезнав нема ни везе , нема ни каде
небаре сакаме движење - движење ,
ко што се4еме - се4еме , и ако противре4ете
после знаете ( ?) изгинавте , па памтите кога ви ре4е
тони од стихот вле4еме , и ако пре4ите на конецот висите ,
пак одам провери ....... по патот на висините , таму се фините
ги нема ни злобите , примите со4уство запомни кога јас си отидов

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2008, 10:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 10th, 2008, 5:26 pm
Мислења: 16
Локација: SKOPJE-lisi4e
aj ke ve molam da mi go napisete testot na pesnava
>> http://rapidshare.com/files/134159401/L ... u.mp3.html
fala odnapred


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 4th, 2008, 5:23 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 25th, 2008, 4:34 pm
Мислења: 70
Локација: Lost In Space
Фала Rap-Rival :)))

_________________
Remember To Keep Yourself Alive , There Is Nothin' More Important Than That . . .


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 4th, 2008, 2:37 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Уживај :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 12:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 6th, 2006, 6:42 pm
Мислења: 576
Локација: bair
saf - race gore ... tekstot go nemam.. kako e to mozno? :D aj pisete go pls

_________________
R.I.P. souls..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 11th, 2008, 10:54 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 5th, 2004, 1:45 pm
Мислења: 112
Локација: Gradot_Pod_Isarot
razor squad napisa
Цитат:
R.N.S.
znaes li civ e bitov,go sledam isto ko stilot na pitonot,
na listot iskrenost,stihot za neno pisano,


mislam deka e

znaes li civ e bitov, go STEGAM isto ko stilot na pitonot......

_________________
In The Circle Of Life I Choose The SUN over The STARS


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 12th, 2008, 1:11 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
RaZ0r Напиша:
mi treba testot od trakata na RNS Bambusovi shepoti toj bilo koj go napisa li nka ostavi broj mu stavam kredit na tel. se kolnam vo BOGA seriozno
Имате тема , Потребен ми е текстот ( ова тема ) , е тука се клават вакви постој.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 13th, 2008, 6:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 10th, 2008, 5:26 pm
Мислења: 16
Локација: SKOPJE-lisi4e
ke moze da mi go napisete tekstot od rns ft. LPD - volcite siti ovcite izedeni ? :D
fala odnapred


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 14th, 2008, 2:33 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 27th, 2005, 2:48 am
Мислења: 506
Posto gledam deka www.saf.com.mk ne raboti, a i nemozam nikade da najdam na forumov tekstovi od SAF, ako moze nekoj neka go postira ako go ima od Skopska Situacija tekstot.

_________________
When the devil wants to dance with you, you better say never
because the dance with the devil might last you forever - Immortal Technique


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап